Dobre Czary

i takie tam inne…

Zakaz ziołolecznictwa na terenie Unii Europejskiej – już od tego weekendu!

Unia Europejska zakazała ziołolecznictwa

zielarstwo

Od tego weekendu w państwach należących do Unii Europejskiej wprowadzono restrykcyjne prawo delegalizujące setki naturalnych ziół leczniczych

używanych na naszym kontynencie

od pokoleń. Według brukselskiego reżimu celem jest ochrona konsumentów przed potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia „tradycyjnymi” medykamentami.

Według nowej dyrektywy UE, lekarstwa pochodzenia ziołowego będą musiały być rejestrowane. Produkty będą musiały spełniać kryteria bezpieczeństwa, jakości i standardów produkcji. Dodatkowo wymogiem jest dołączanie do produktów informacji o możliwych skutkach ubocznych. Producenci preparatów ziołowych twierdzą, że nowe regulacje wypchną ich z rynku i zmuszą do zamknięcia firm.

Naukowcy, prowadzący w 2009 roku badanie dla brytyjskiej agencji farmaceutycznej MHRA (Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency) poinformowali, że 26% dorosłych w Wielkiej Brytanii przynajmniej raz w ciągu ostatnich dwóch lat używało preparatu ziołowego. Przeważnie produkty te są kupowane w sklepach ze zdrową żywnością i w aptekach. Powszechnie stosuje się zioła takie jak echinacea (na przeziębienia), dziurawiec ( depresja, niepokój) i waleriany stosowane przy bezsenności.

Brytyjska agencja twierdzi, że dzięki regulacji unijnej może się udać wpoić obywatelom bardziej uważne stosowanie lekarstw pochodzenia ziołowego. Po wspomnianych badaniach stwierdzono, że 58% respondentów uważa te produkty za bezpieczne, dlatego, że są pochodzenia naturalnego. Według oponentów ziołowe leki mogą powodować szkodliwe efekty uboczne.

Według naukowców dziurawiec może zaburzać działanie pigułek antykoncepcyjnych, podczas gdy miłorząb I żeń-szeń rzekomo znane są z tego, że reagują ze specyfikiem rozrzedzającym krew o nazwie Warfarin. W lutym tego roku wspomniana agencja MHRA zdelegalizowała odchudzającą herbatkę z wiciokrzewu japońskiego twierdząc, że zawiera dwa razy więcej ziołowego xenicolu niż jest to dozwolone.

Od tej pory producenci preparatów ziołowych będą musieli udowodnić, że ich produkty są zrobione zgodnie ze standardami i zawierają stałą i jasno oznaczoną dawkę. Produkty znajdujące się w sprzedaży będą mogły być w obiegu do czasu przekroczenia dat ich przydatności. Dla nowych specyfików konieczne będzie przejście skomplikowanej procedury akceptacyjnej. Dopuszczone preparaty ziołowe będą odpowiednio oznakowane a pozostałe staną się nielegalne.

Komentarz: Już od dłuższego czasu do niektórych mieszkańców Europy zaczyna docierać, że żyjemy w ustroju podobnym do tego z lat trzydziestych w Niemczech i de facto Unia Europejska zaczyna być sukcesorem projektu zjednoczeniowego podjętego w latach czterdziestych. Do tłumaczenia swoich posunięć stosowana jest zmasowana propaganda udoskonalona przez lata wersja propagandy pewnego niemieckiego doktora Josefa. Różnica polega tylko na tym, że podboje militarne zastąpiono podbojami gospodarczymi.

Poziom zamordyzmu jednak ciągle wzrasta i oczywiście każde kolejne spętanie obywateli uzasadniane jest ich dobrem.

Zastanówmy się, jakie będą konsekwencje regulacji delegalizujących ziołolecznictwo. Po pierwsze beneficjentem będą koncerny farmaceutyczne, które zapewne mają spory udział w lobbowaniu tej szkodliwej regulacji. Prawdopodobnie wiele specyfików będzie celowo usuwanych z rynku lub nań niedopuszczanych a głównie te posiadające chemiczne odpowiedniki.

Druga płaszczyzna to zdrowie obywateli, oczywiście zakazywanie stosowania wiedzy znanej od pokoleń nie ma na celu poprawy a pogorszenie stanu zdrowia całej populacji. Jak poradzi sobie z tym rynek preparatów ziołowych? Prawdopodobnie tak jak w przypadku każdej prohibicji, dojdzie do rozkwitu czarnego rynku, który będzie „bohatersko” zwalczany za pomocą wszystkich dostępnych środków nacisku.

Niestety wygląda na to, że żyjemy w europejskiej wersji faszyzmu, którą od faszyzmu znanego z definicji różni głównie to, że nie nazywamy go faszyzmem…

Źródło: Unia Europejska zakazała

Kabała – magia czy mistycyzm?

19.11. środa; godz. 18.30 – 20.00; Cena: 16 zł
AstroVita, Kraków, ul. Zacisze 14
Szczegóły i zapisy nr tel:
604 945 199

Kabała jest nauką mistyczną.  W obecnym kształcie powstała w średniowieczu lecz jej początków należy szukać już w I w p.n.e. w hellenistyczno judaistycznych środowiskach aleksandryjskich . Duży wpływ na Kabałę miały nauki pitagorejczyków oraz neoplatończyków. Kabała jest także systemem magiczno mistycznym wyjaśniającym związki łączące człowieka ze światem oraz Bogiem, jest obietnicą znalezienia zagubionego sensu życia.

Zapraszam,
Lidia Miron

Żyj świadomym oddechem – warsztaty reberthingu

25.11. wrotek, godz. 18.00 – 20.00; Cena: 40 zł
AstroVita, Kraków, ul. Zacisze 14

Prowadzi Bożena Pawela
Szczegóły i zapisy nr tel: 604 945 199

 

Reklamy

149 comments on “Zakaz ziołolecznictwa na terenie Unii Europejskiej – już od tego weekendu!

 1. filip
  21/11/2014

  Uważam, że nie trzeba się przejmować, a tym bardziej nie dawać się nakręcać. Po prostu robić swoje. Wszystko się sprzeda, jeśli będziemy kupować – tylko może nie jako ‚lekarstwo stosowane doustnie’ tylko opatrzone ostrzeżeniami. Pamiętacie jak było z żarówkami? – te same, co kiedyś, teraz kupuje się jako ‚antywstrząsowe’. A poza tym i tak najlepsze zioła rosną na łące, można je sobie pozbierać, wysuszyć i nikt się do tego nie wtrąci.

 2. OpenMindd
  07/01/2015

  Całą Kaleką Unie mam daleko i głęboko.. która i tak upadnie, zakazywać to oni sobie mogą pajace przy stole za którym zasiadają a nie mi tyle w temacie.

 3. rys
  09/01/2015

  Koncerny farmaceutyczne dotychczas również prowadziły sprzedaż leków ziołowych i chyba będą to nadal czynić,więc chyba chwalebne jest to,że lekarstwa pochodzenia ziołowego i zioła będą rejestrowane, mają spełniać kryteria bezpieczeństwa,jakości i posiadać informację o skutkach ubocznych. Byłoby bardzo źle,gdyby zakazano całkowitego prowadzenia sprzedaży ziół,które od wieków były stosowane powszechnie,a jak wiem z własnego doświadczenia, w niektórych przypadkach bardziej skuteczne od tabletek chemicznych posiadających wiele skutków ubocznych o których informują ulotki w każdym zakupionym opakowaniu leków.

 4. Marek Piotrowski
  11/01/2015

  Jestem wrogiem Unii ale czasem nawet jej się uda coś pożytecznego zrobić. Bardzo dobrze że ogranicza się powoli pole do działania szarlatanów.

  • aławomir
   10/02/2015

   Lepiej jechać na chemii, prawda? Poza tym, kto każe kobietą biorącym pigułki antykoncepcyjne pić napar z dziurawca? https://www.youtube.com/watch?v=yhDrN_iNdVI

  • Daga
   20/04/2015

   Możesz żyć bez majeranku,kopru,rumianku i wielu innych roślin. Walnij sobie chemię a przemysł farmaceutyczny oskubie cię do końca. A kiedy na tej chemii w przyspieszonym tempie stąd odejdziesz,twoje zwłoki jeszcze długo się nie rozłożą-będą zabalsamowane i poczujesz się jak faraon. Może z tamtej strony dostrzeżesz swoją głupotę.

 5. Pingback: … Edgar Cayce … ” Śpiący Prorok ” ( o cukrzycy ) oraz parę przydatnych uwag … | Medycyna naturalna, nasze zdrowie, fizyczność i duchowość

 6. Pingback: … Edgar Cayce … Śpiący Prorok ( o cukrzycy ) … oraz parę przydatnych uwag … | Medycyna naturalna, nasze zdrowie, fizyczność i duchowość

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 12/06/2013 by in Otwórz oczy! I zachowaj spokój... and tagged , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: