Dobre Czary

i takie tam inne…

Monsanto – najbardziej znienawidzona korporacja na świecie zmienia nazwę

monssJak donoszą najświeższe informacje, Monsanto, jedna z najbardziej znienawidzonych korporacji na świecie, zamierza zmienić swoją nazwę. Korporacja zamierza połączyć swoje siły z Syngenta. Na razie szwajcarski koncern biotechnologiczny odrzucił wartą 45 mld ofertę Monsanto, ale drzwi do dalszych negocjacji pozostają otwarte. Dzięki temu połączeniu, powstałaby największą na świecie korporacja zajmująca się produkcją i obrotem GMO, jak również potrzebnych do jej upraw środków chemicznych. W ostatnich negocjacjach dotyczących fuzji Monsanto i Syngenty, już próbowano zasugerować stworzenie nowej firmy z nową nazwą. Wszystko po to, żeby odciąć się od niechlubnej przeszłości i zwieść opinię publiczną.

W ubiegłym tygodniu Syngenta wystosowała list do dyrektora generalnego Monsanto, Hugo Granta. Była to odpowiedzą na list Monsanto z 18 kwietnia, w związku z negocjacjami w sprawie fuzji. W liście Grant sugeruje, że jako część porozumienia, Monsanto „także proponuje nową nazwę dla połączonych firmy, aby oddać jej unikalną, globalną naturę.”

Tak jak zaznaczył Gary Ruskin z konsumenckiej organizacji U.S. Right to Know, „Monsanto chce uciec od brzydkiej historii, przez porzucenie swojej nazwy. To pokazuje, jak desperacko Monsanto ucieka od krytyki: od swoich produktów, które wywołują wśród ludzi obawy o zdrowie, jak również o rolnictwo i przemysł spożywczy”.

W związku z coraz większymi obawami, odnośnie negatywnego wpływu na zdrowie „śmieciowego jedzenia”, firmy je produkujące, stają się coraz bardziej kreatywne w sprzedaży swoich produktów. Jednym z takich pomysłów jest zmiana nazw szkodliwych dodatków, takich jak Aspartam (AminoSweet, E951), czy syrop glukozowo – fruktozowy. Z jednej strony sprawia to, że konsumenci muszą być nieustannie czujni na zmiany, jakie wprowadzają koncerny spożywcze. Z drugiej jednak pokazuje, że ludzie stają się coraz bardziej świadomi, a ich codzienne wybory na zakupach, przekładają się na spadek zysków koncernów.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Monsanto jest jedną z najbogatszych międzynarowych korporacji na świecie. Jest również jedną z najbardziej bezlitosnych. Za fałszywym wizerunkiem niewinności, stworzonym przez ich prawników i PR, ta firma jest zła do ostatniego wyprodukowanego ziarenka i pestycydu. Na całym świecie wystosowano tysiące pozwów sądowych przeciwko tej korporacji, ale dzięki nieprawdopodobnym wpływom, z reguły kończyły się one na ugodzie poza salą rozpraw i stosownym opłaceniu mediów, aby informacje o przestępstwach nie zostały ujawnione.

Monsanto ma wyjątkowo paskudną historię. Nim zajęli się przemysłem spożywczym, zajmowali się chemikaliami. Od początków XX w. wyprodukowali wiele toksycznych substancji. Począwszy od kofeiny, poprzez Aspartam, DDT, PCB i wiele niebezpiecznych pestycydów i herbicydów (z Roundupem na czele), a skończywszy na Agent Orange. Monsanto nawet pomogło rozwiązać problem zastosowania Uranu w bombie atomowej z Projektu Manhattan. Ich sztandarowy produkt Roundup, powoduje wiele roślinnych chorób i zdrowotnych anomalii, niszcząc całe ekosystemy na nieobliczalną skalę. Monsanto ma swój udział w dewastacji naszego środowiska i jedzenia, ale wprowadzona przez nich genetycznie modyfikowana żywność, wyniosła tę firmę na zupełnie nowy poziom wyniszczania ludzi i planety. Przez genetyczne modyfikacje, wiele roślin i zwierząt jest objętych światowym monopolem na ich hodowlę, uprawę i rozmnażanie. Monopol na jedzenie. Jedna, międzynarodowa korporacja, która mówi, co i za ile można siać i zbierać. Której wytworzone rośliny zanieczyszczają genetycznie konwencjonalne uprawy i rozsiewają się poza kontrolą. Może ciężko w to uwierzyć, ale ustalone w przeszłości przez Monsanto plany są powoli, lecz skuteczne wprowadzana w życie i pokazują niezbyt wesołą przyszłość dla nas i naszego środowiska.

źródło: Monsanto: One Of The Most Hated Organizations On Earth Is Trying To Change Its Name

spadek zysków koncernów

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on 13/06/2015 by in GMO, Otwórz oczy! I zachowaj spokój..., Uncategorized and tagged , , , , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: